Gdzie i kiedy wykorzystuje się bramy do dezynfekcji?

Gdzie i kiedy bramy do dezynfekcji sprawdzą się najlepiej (i są koniecznością)

Bramy dezynfekcyjne to niezbędny element gospodarstwa, gdzie znajdują się zwierzęta hodowlane. Rozprzestrzenianie się wirusa jest stosunkowo łatwe za pośrednictwem osób i pojazdów odwiedzających gospodarstwo, czy skażonego sprzętu i narzędzi - to niezwykle istotne żeby przestrzegać tam zasad higieny. Afrykański pomór świń nie stwarza zagrożenia dla ludzi, lecz dla zwierząt (a zwłaszcza świń i dzików) jest zabójczy.

W dobie pandemii koronawirusa stosowanie bramy dezynfekcyjnej jest szczególnie wskazane dla zmniejszenia rozprzestrzeniana się wirusów wszędzie tam, gdzie praca jest obarczona ryzykiem związanym z kontaktem z osobami zarażonymi. Dotyczy to zawodów i miejsc takich jak:

-Kurierzy

-Centra logistyczne

-Szpitale

-Lotniska

-Przejścia graniczne

-Policja

-Straż Pożarna

-Urzędy 

-Zakłady produkcyjne

-Zakłady pracy

-Górnictwo 

Bezpieczeństwo w sensie fizycznym, a także komfort psychiczny

Oprócz oczywistych korzyści płynących z dezynfekcji powierzchni i minimalizowania panoszenia się wirusa, ważną funkcją tych bram jest dawanie ludziom poczucia bezpieczeństwa. Każdy pracownik, klient czy pacjent poczuje się spokojniej wiedząc, że ma zagwarantowaną całkowitą dezynfekcję - to poczucie komfortu psychicznego jest bardzo ważne w dzisiejszych czasach, kiedy z powodu koronawirusa coraz więcej osób boryka się z niepokojem i strachem. Bramy do dezynfekcji niosą ze sobą dobrodziejstwa zarówno fizyczne jak i psychiczne.